Matematická soutěž - NÁBOJ

27.11.2023

V pátek 24. 11. proběhla v Liberci na Podještědském gymnáziu mezinárodní matematická soutěž NÁBOJ JUNIOR. V České republice se zapojilo v 18 městech  322 čtyřčlenných týmů. Cílem tohoto klání bylo vyřešit ve dvouhodinovém intervalu co nejvíce zadaných matematických úloh. Naši školu reprezentovali žáci 8. a 9. ročníku ve složení - Eliška Komňacká, Matyáš Trubák, Pepča Jenčová a Natálka Dujavová. Přestože se soutěže účastnili poprvé, přivezli 1. místo v kategorii základní školy v rámci Libereckého kraje. Zároveň obsadili krásné 5. místo v celkovém hodnocení našeho kraje a to hned za studenty Podještědského gymnázia, Gymnázia F.X. Šaldy (tým A a B) a Gymnázia Jeronýmova. V rámci ČR obsadili výborné 65. místo, v mezinárodním žebříčku pak skvělé   141. místo z 1800 zúčastněných týmů. Tímto jim velmi gratulujeme a přejeme, ať prožijí další krásné chvíle s matematikou:)

Mgr. I. Kotíková, Mgr. M. Pánková, Mgr. R. Jánošíková