Rekonstrukce školního hřiště a úprava provozu v ulici Palackého

16.10.2023

Na Základní škole Český Dub se v rámci projektu "ZŠ Český Dub-Zlepšení kvality a dostupnosti vzdělávání2" realizuje, kromě modernizace odborných učeben jazyků a přírodních věd, také rekonstrukce školního hřiště.

Současný stav školního hřiště je nevyhovující, hřiště má již odžitý povrch a jeho rozměry jsou nedostatečné. Na hřišti se nevyskytují žádné moderní prvky pro vyžití dětí a jeho stav i celkové vybavení neodpovídá platným normám.

Nově tak bude hřiště zvětšeno, opatřeno novým povrchem i oplocením. Vznikne tak moderní multifunkční hřiště, jehož součástí bude také workoutové hřiště. Rekonstruovaný sportovní areál bude rovněž otevřen veřejnosti a sportovním organizacím.

Kvůli této právě probíhající rekonstrukci dochází k jednostrannému uzavření ulice Palackého. Hlavním důvodem omezení provozu je bezpečnost dětí, které se tak vyhnou těžkým nákladním vozům, jež budou přivážet a odvážet stavební materiál. Ulice bude uzavřena v termínu 1. 10. 2023 – 30. 11. 2023. Celá rekonstrukce sportoviště bude ukončena v květnu roku 2024.

Mgr. Jan Goll (ředitel školy)