Sportovní soutěže na 1. stupni

02.05.2024

V dubnu se naši žáci zúčastnili tradičních jarních sportovních soutěží.

Nejprve se 18. 4. zúčastnili chlapci 2. - 3. ročníků fotbalového McDonald ´s cupu. Turnaj základní skupiny se konal na ZŠ Dobiášova. Chlapci se utkali s dalšími 3 libereckými školami. Bylo to velmi těsné a od vítězství nás dělila pouze jedna branka. Získali jsme tedy zasloužené 2. místo a kluci si radostně odváželi stříbrné medaile.

V pátek 19. 4. starší chlapci ze 4. - 5. tříd jeli na Slovan, kde se také utkali v základní fotbalové skupině McDonald´ s cupu. Tam byla již konkurence větší a soupeři silnější, odjížděli jsme tedy s posledním - čtvrtým místem

V úterý 23. 4. se konal turnaj základní skupiny ve vybíjené. Jeli jsme na ZŠ Kaplického v Doubí. Soupeřili jsme se 3 školami. Vítězství nám opět uteklo jen o málo. S vítěznou ZŠ Česká jsme první poločas vyhráli, ale ve druhém nám vybili více hráčů, proto patřilo 1. místo a postup jim. My jsme se radovali alespoň s 2. místem. Naši školu jsme tedy vzorně reprezentovali a za odměnu jsme si pohráli na pěkném dětském hřišti v Doubí.

Děkuji všem malým sportovcům za jejich snaživé výkony, rodičům za spolupráci a Matěji Pacltovi za doprovod žáků na fotbalové turnaje.