Dubák Přírodovědec

21.10.2024

Základní škola Český Dub zorganizovala již 8. ročník biologické soutěže "Dubák Přírodovědec". Letos se přírodovědci 7. ročníku základních škol Libereckého kraje sešli nad tématem Houby. Odborný garant soutěže Mgr. Věra Horáčková mohla využít plodné houbařské sezóny k tomu, aby praktickou část soutěže obohatila o čerstvě nasbírané exempláře. Nejlépe své znalosti z oboru mykologie prodaly žákyně ze Základní školy z Chrastavy. Vyhrála Kristýna Matějková a v těsném závěsu za ní skončila Sára Slámová a na třetím místě pak Kateřina Ducháčková z Velkých Hamrů. Neztratili se ani Českodubáci. Celkově šestou příčku obsadila Jana Kořínková. Vítězka z řad hostů i vítězka z řad domácích vyhrály mobilní telefon. Ceny do soutěže věnoval pan Petr Šimák a firma S-W Cattle trade s.r.o. Děkuji sponzorům za podporu, garantce soutěže za bezchybnou organizaci a samozřejmě blahopřeji vítězkám.

Mgr. Jan Goll (ředitel školy)