Educa Expo 2024

11.10.2024

Ve čtvrtek 10.10.2024 žáci 8. tříd navštívili Educu v Home Credit aréně v Liberci. Mohli jsme se kouknout na střední školy a zeptat se absolventů středních škol na různé otázky ohledně dané školy. Nebyly tam jenom střední školy, ale i učební obory. Dále se na výstavě prezentovaly firmy, u kterých mohou najít absolventi středních škol uplatnění, např. Magna, Ontex, DGS. Líbilo se nám, že jsme si mohli vyzkoušet i praxi ve stánku s daným oborem, který nás zajímal, a mohli jsme se víc seznámit s danou školou. V neposlední řadě jsme mohli vidět také stánky nabízející možnost přípravy na přijímací zkoušky středních škol, u kterých jsme si mohli vzít kontakt na přípravu příjímacích zkoušek na střední školy.

M. Brabcová a A. Kupcová (VIII.A)