Školní zájezd do Rakouska

12.09.2024

Ve čtvrtek 12.9. jsme přesně o půlnoci, i navzdory nepřízni počasí, vyrazili na školní zájezd směr Salzburg. Cestou jsme ještě naložili pár žáků ze ZŠ Nechálov. První zastávka nás čekala u ledovcového jezera Königsee, kde jsme se vydali na plavbu lodí po křišťálově čisté hladině mezi strmými horskými štíty. Cestou jsme z lodi shlédli i kostel Sv. Bartoloměje na malém poloostrově. V odpoledních hodinách jsme navštívili solný důl v Berchtesgadenu. Před návštěvou dolu jsme vyfasovali stylové montérky a poté nás již čekala samotná cesta do dolu, kam jsme se vydali historickým vláčkem. Dále jsme zažili sešup do dolu po dřevěné skluzavce, jakou používají i samotní horníci. V dole jsme se dozvěděli, jakým způsobem se sůl dobývá a závěrem nás čekala plavba přívozem po solance. Poté nás již čekalo ubytování v hostelu v Mondsee.

Druhý den nás čekala asi hodinová prohlídka historického centra města Salzburg. Přes řeku Salzach jsme došli až k Mozartovu rodnému domu. Jelikož stále panovalo nepříznivé počasí, rozhodli jsme se část dne strávit pod střechou. Proto jsme navštívili Muzeum přírody a techniky, kde jsme viděli zajímavé exponáty živé a neživé přírody. Velmi zajímavá byla mořská akvária. Poté nás před odjezdem domů čekala návštěva zámku Mirabell.

Mgr. Tomáš Pražák